I MAJOWY PIKNIK RODZINNY

11 maja 2014r. na placu szkolnym przy Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie odbył się I Majowy Piknik Rodzinny przygotowany przez rodziców, uczniów i nauczycieli gimnazjum. Impreza była efektem długich przygotowań całego sztabu ludzi. Zadanie wykonaliśmy w ramach jednego z projektów realizowanych w naszym gimnazjum „Szkoła współpracy”, którego priorytetem jest współdziałanie uczniów, rodziców i nauczycieli. Wybraliśmy taką konwencję, ponieważ dla każdej grupy zainteresowanych była ona najbardziej atrakcyjna. Zespół wspólnie ustalił ramowy program pikniku i rozpoczęły się przygotowania, w trakcie których dorzucaliśmy ciągle nowe pomysły. Każda klasa miała wyznaczone zadanie, które później stało się jedną z atrakcji pikniku. Były one następujące:

·         Muzyczny Mam Talent

·         Sportowy Mam Talent

·         Gry i zabawy sportowe, m.in. mecz piłki siatkowej mamy - uczennice, mecz piłki nożnej ojcowie - uczniowie i mecz piłki siatkowej ojcowie - uczniowie, mnóstwo zabaw dla dzieci, młodzieży i dorosłych

·         Loteria fantowa, w której każdy los wygrywał

·         Stoiska z rękodziełem artystycznym, na których mogliśmy podziwiać i zakupić dzieła: pani Katarzyny Antolak, pani Katarzyny Głowickiej, pani Anny Graszy, pani Katarzyny Kasprzak, pani Anny Komadowskiej – Kaczor, pani Katarzyny Krupczak, pani Adeli Lipki, pani Doroty Pokarowskiej, pani Małgorzaty Seredy, pani Agnieszki Szteinmiller, pani Małgorzaty Trybuch oraz pani Justyny Żak

·         Pchli targ

·         Bufet: kiełbaski z grilla, ciasta, gofry, kawa i herbata, zimne napoje, słodycze ze sklepiku szkolnego.

Wszystkie te stoiska i atrakcje przygotowali uczniowie poszczególnych klas wraz z rodzicami, przyjaciółmi, babciami, dziadkami, ciociami, wujkami, wychowawcami i innymi nauczycielami. Wsparli nas liczni sponsorzy, którzy zaoferowali artykuły spożywcze, upominki, nagrody i środki finansowe.

Dzięki panu Piotrowi Fusiarzowi i jego kolegom mogliśmy dowiedzieć się wiele na temat zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W programie znalazło się również przedstawienie „Kopciuszek na zawodach”, które przygotowali rodzice z nauczycielami. Wywołało ono wiele pozytywnych emocji wśród publiczności. Aktorzy wielokrotnie nagradzani byli salwami śmiechu i gromkimi brawami.

Chętne dzieci mogły również zaprezentować się na scenie i pokazać swoje wokalne i recytatorskie talenty. Zgłosiło się dużo chętnych ku uciesze widowni.

Efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Tłumy ludzi wzięły udział w imprezie. Rodzice, uczniowie i nauczyciele świetnie się bawili na boisku i podczas podziwiania uczniowskich, rodzicielskich i nauczycielskich talentów. Nie mylił się Kacper Hass, który na otwarcie zaśpiewał utwór napisany specjalnie na tę okazję:

Radosne chwile znowu dziś mamy,

za ogromnym śmiechem się znów rozglądamy,

wielu z nas wymiga się dziś od uczenia,

a zamiast tego przyłoży się do bawienia ...

To jakbym juz teraz poczuł smak wakacji,

ale tylko tu mamy tyle atrakcji.

I czy ci się nudzi? To jest niemożliwe!

Możesz zrobić coś teraz, żeby poczuć tę chwilę.

Jest tutaj wiele, w tym mamy grilla.

Razem z kolegami miło spędzona każda chwila.

Też się dowiedziałem, że coś będzie zagrane

i wiem że na pewno to będzie mistrzowsko odegrane.

Znajdzie się tutaj także targ pchli,

na którym na pewno będzie dużo ludzi.

Kawa będzie też podana,

lecz radzę nie pić dużo, bo noc będzie nieprzespana...

Ciacha też tu są, dobrze się je konsumuje.

To jest najlepszy piknik, ja to wprost wam mówię."

 

Zabawa była udana. Dołożymy wszelkich starań, aby piknik na stałe wpisał się w kalendarz imprez Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie. Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia oraz wszystkim gościom. Było nam bardzo miło, że nas odwiedziliście.