ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Dyplom


 

 

W dniach 18-24 listopada 2013 roku po raz szósty został w Polsce zorganizowany Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w ponad 120 krajach. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. Celem ŚTP jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Enterpreneurship Week) jest projektem, w którym uczestniczy ponad 120 krajów. To największe na świecie wydarzenie mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi.

     

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu „OTWARTA FIRMA” zorganizowanego w ramach ŚTP. Klasa IA wraz z opiekunem Panią Jolantą Grelak odwiedziła firmę Państwa Magdaleny i Tomasza Obszańskich „BARWY ZDROWIA”, znajdującą się w Tarnogrodzie przy ul. Biłgorajskiej 150. Uczniowie poznali funkcjonowanie tłoczni oleju.

Ekologiczne Gospodarstwo Ogrodnicze Państwa Magdaleny i  Tomasza Obszańskich funkcjonuje od 1998 roku. W początkowej fazie gospodarstwo liczyło 8 ha i zajmowało się uprawą ekologicznego zboża, roślin okopowych i kilku arów malwy. Z  tradycyjnego sposobu  upraw gospodarstwo  rozpoczęło specjalizację w uprawie roślin jagodowych, warzyw  oraz  roślin  oleistych. Z roku na rok areał gospodarstwa powiększa się i w tej chwili wynosi 21 ha. Gospodarstwo jest intensywnie modernizowane. W 2007r. powstała chłodnia, dzięki której owoce i warzywa, a także tłoczone przez nich oleje są przechowywane w najlepszych warunkach. Cele jakie postawili sobie to:

-oferowanie wysokiej jakości produktów  EKO

-dbanie o czystość środowiska i ochrony przyrody

-promowanie zdrowej polskiej ekologicznej żywności

-zaspokojenie potrzeb i zadowolenie klienta

 Pomysł utworzenia marki ekologicznych i zdrowych produktów „Barwy Zdrowia” powstał w 1998r.  Barwy Zdrowia to promowanie zdrowego stylu życia, a co za tym idzie zdrowej żywności i sposobów odżywiania się. Mają nadzieję, że przygotowane przez nich produkty zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających Klientów.

     

Gospodarstwo zajmuje się promocją i sprzedażą zdrowej polskiej żywności w tym przygotowanych przez siebie ekologicznych i certyfikowanych produktów.

Proponują najwyższej jakości:

- oleje lniane tłoczone na zimno,

- oleje rzepakowe tłoczone na zimno,

- makuchy lniane,

- makuchy rzepakowe.

Obecnie uprawiają również:

Owoce: truskawka, malina, porzeczka czarna i czerwona, agrest, aronia.

Warzywa: ogórek, cebula, marchew, pietruszka, fasolka, burak ćwikłowy, brokuł, kalafior, por, seler, ziemniak, czosnek, koper, pasternak.

 

DZIĘKUJEMY PAŃSTWU MAGDALENIE I TOMASZOWI OBSZAŃSKIM ZA ZAPROSZENIE I MOŻLIWOŚĆ ZWIEDZENIA ICH FIRMY

www.barwyzdrowia.pl

    

Jolanta Grelak