JASEŁKA 2015

22 grudnia 2015 w Publicznym Gimnazjum w Tarnogrodzie uczniowie przedstawili Jasełka pt. „Chrystus, Chrystus nam się narodził”. Sceny z Betlejemskiego Żłóbka odegrała młodzież pod opieką: s. Jadwigi Anny Tabor oraz pani Jolanty Grelak . Oprawę muzyczną przygotował - pan Andrzej Kusiak.

            Treści przedstawione w jasełkach ukazały kontekst wydarzeń biblijnych związanych z narodzeniem Zbawiciela, dotykały istoty historii przyjścia na świat Pana naszego Jezusa Chrystusa. Poszczególne sceny przeplatane były śpiewem „Aniołów” i podkreślały radość z przyjścia na świat Syna Bożego.

Za sprawą scenografii i przepięknych strojów aktorów widzowie przenieśli się do Ziemi Świętej sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Zaprezentowane wydarzenia rozgrywały się w grocie betlejemskiej, w pałacu Heroda, a także w zwykłej ludowej chacie.

            Radość panuje na Ziemi i Niebie oraz w ludzkim sercu, gdy świętujemy Betlejemską Tajemnicę poprzez inscenizację Jasełek.

Niech mocy naszym duchowym przeżyciom tego Misterium nadadzą słowa świętego Jana Pawła II:

„– Przyjmijcie wielką prawdę o człowieku.
– Przyjmijcie pełną prawdę o człowieku, wypowiedzianą w noc Bożego Narodzenia.
– Przyjmijcie ten wymiar człowieka, który się otworzył dla wszystkich ludzi w tę świętą noc!
– Przyjmijcie tajemnicę, w której żyje każdy człowiek odkąd narodził się Chrystus.
– Uszanujcie tę tajemnicę!
– Pozwólcie tej tajemnicy działać w każdym człowieku!
– Pozwólcie jej rozwijać się w warunkach zewnętrznych jego istnienia ziemskiego.
     W tej tajemnicy znajduje się moc człowieczeństwa. Moc, która promieniuje na to wszystko, co jest ludzkie. Nie utrudniajcie tego promieniowania. Nie niszczcie go. Wszystko co ludzkie wzrasta z tej mocy; bez niej zanika, bez niej idzie na marne”. /Jan Paweł II,
Orędzia 1978/.

Wszystkim odwiedzającym nasz stronę pragniemy życzyć Szczęśliwego NOWEGO ROKU 2016 i zadedykować słowa papieża Franciszka: "Bóg nie jest obojętny! Dla Boga ludzkość jest ważna, Bóg jej nie opuszcza! Na początku nowego roku chciałbym, aby to moje głębokie przekonanie towarzyszyło życzeniom obfitego błogosławieństwa i pokoju, pełnym nadziei na przyszłość każdego mężczyzny i kobiety, każdej rodziny, ludu i narodu świata, a także szefów państw i rządów oraz zwierzchników religijnych. Nie tracimy bowiem nadziei, że w roku 2016 wszyscy będziemy, na różnych poziomach, mocno i ufnie zaangażowani w realizowanie sprawiedliwości i w działania na rzecz pokoju. Tak, pokój jest darem Boga i dziełem ludzi. Pokój jest darem Boga, ale powierzonym wszystkim mężczyznom i kobietom, którzy są powołani do jego realizacji". /ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA na Światowy Dzień Pokoju 1 STYCZNIA 2016 ROKU/.

 

Przygotowała s. Jadwiga Anna Tabor