INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2015/2016            Jest już tradycją w naszym gimnazjum, że nowy rok szkolny rozpoczynamy uroczystą akademią, którą przygotowuje wychowawca z uczniami klasy gospodarz.

            1 września 2015 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły zgromadziła się społeczność uczniowska, rodzice, grono pedagogiczne, pracownicy obsługi i administracji i zaproszeni goście.

            W części oficjalnej jako pierwszy, zabrał głos dyr. szkoły Pan Janusz Skubisz i serdecznie powitał wszystkich zebranych a szczególnie uczniów klas pierwszych, którzy w tym roku po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły.

            Następnie wystąpił z krótkim przemówieniem i życzeniami przedstawiciel władz samorządowych z-ca burmistrza do spraw oświaty Pan Tomasz Rogala.

            Uczniowie kl. IIa – (klasa gospodarz) oraz chętni uczniowie z pozostałych klas wystąpili w programie artystycznym, który składał się z dwóch części. Pierwsza obejmowała wydarzenia związane z 76 rocznicą wybuchu II wojny światowej.

Na tle dekoracji przedstawiającej kronikę wydarzeń z kampanii wrześniowej uczniowie śpiewali pieśni i recytowali wiersze o tamtych dniach.

            Pamięć o poległych za Ojczyznę uczciliśmy minutą ciszy.

            W drugiej części programu uczniowie na wesoło przywitali nowy rok szkolny. Mottem były słowa:

            „Nie zostawiaj w plecaku

barwy nieba i zbóż,

kolor chabrów i maków

między książki dziś włóż.”

W repertuarze poetyckim i wokalno-muzycznym znalazły się treści nawiązujące do odpoczynku nad rzekami, jeziorami, morzami, do upalnego słońca, do wędrówek i wycieczek po Polsce, do szkoły, do klas, do nauczycieli, do nauki.

Punktem kulminacyjnym było wystąpienie przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, który zaprosił pierwszoklasistów do pracy i wspólnej zabawy. Wręczył on przedstawicielom pierwszoklasistów symboliczne ołówki.

Udział pierwszaków w programie artystycznym miał akcent integracyjny.

Na zakończenie uczeń kl. IIa w imieniu klasy gospodarz oraz wszystkich uczniów naszej szkoły, złożył najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pozostałym pracownikom szkoły, zaproszonym gościom i dodał by zapach kwiatów (które wręczyli uczniowie) roznosił się każdego dnia po klasach i koił smutki.

Podsumowując to spotkanie pragnę jako wychowawca kl. IIa, abyśmy wszyscy na kolejne 10 miesięcy nauki, byli gotowi podjąć nowe wyzwania, bo szkoła to wielka przygoda naszego życia, a słowa piosenki (śpiewanej przez solistkę podczas występu) niech nas wprowadzają w nowy 2015/2016 rok szkolny

            „Jutro popłyniemy daleko, daleko,
            jeszcze dalej niż te obłoki,
            pokłonimy się nowym brzegom,
            odkryjemy nowe zatoki.
            Nowe ryby znajdziemy w jeziorach,
            nowe gwiazdy złowimy na niebie.
            popłyniemy, daleko, daleko,
            jak najdalej, jak najdalej

            przed siebie”.

W programie wystąpili:

Buczyński Rafał, Bukowiński Paweł, Buńko Aneta, Cieliczka Maciej, Gancarz Agnieszka, Goch Łukasz, Grasza Maciej, Kaproń Aneta, Kotlarz Łukasz, Lis Patryk, Machnio Wojciech, Szeniak Jakub, Szkoda Aleksandra, Szul Milena, Wojtków Kornelia, Stasiewicz Michał, Szymanik Zuzanna, Grasza Angelika, Hass Kacper, Śmieciuch Martyna, Fus Kamil, Szteinmiller Weronika, Komosa Maciej, Hakobyan Szymon, Malinowski Michał – operator dźwięku, Sadlej Konrad – fotograf szkolny.

Składam serdeczne podziękowanie sponsorowi, który mając „serce na dłoni”, przyczynił się do dobrej reklamy szkoły.

                                                                                           Wanda Fusiarz

W