Publiczne  Gimnazjum  w  Tarnogrodzie

Napisz do nas:

gm-tarnogrod@neostrada.pl

ul. Kościelna 12,    23 - 420 Tarnogród,    tel. (084) 689 71 59

STRONA GłÓWNA

gim_tarnogrod@pgwt.lbl.pl

SZKOŁA

Aktualności

Historia Szkoły

Misja Szkoły

Samorząd

ZHR

Klasopracownie

ORGANY SZKOŁY

Dyrekcja

Kadra

Rada Rodziców

SUKCESY

Szkoła w środowisku

Konkursy

Osiągnięcia sportowe

INFORMACJE

Plan lekcji

 Konsultacje

Dla nauczycieli

Dla uczniów

PUBLIKACJE

Uczniowie

PROGRAMY UNIJNEAKADEMIA AKTYWNYCH AMBASADORÓW


    Przydatne strony:

OKE Kraków

WODN Zamość

WODN Lublin

AKTUALNOŚCI  SZKOLNE 2014/2015

  "Wesołą nowinę bracia słuchajcie"

  19 grudnia 2014    19 grudnia 2014 w naszym gimnazjum uczniowie przedstawili Jasełka pt. „Wesołą nowinę bracia słuchajcie”. Sceny z Betlejemskiego Żłóbka odegrała młodzież pod opieką: s. Jadwigi Anny Tabor oraz pani Wandy Fusiarz . Oprawę muzyczną przygotował - pan Andrzej Kusiak. Nad dekoracją czuwała pani Magdalena Futoma.

Radość panuje na Ziemi i Niebie oraz w ludzkim sercu, gdy świętujemy Tajemnicę Betlejemskiego Żłóbka także poprzez inscenizację Jasełek...czytaj całość

  "Wznieś serce nad zło" - montaż słowno-muzyczny

  25 listopada 2014W dniu 25.11.2014 r. w Publicznym Gimnazjum w Tarnogrodzie odbył się  montaż słowno – muzyczny nt. agresji - „WZNIEŚ SERCE NAD ZŁO”. Odbiorcami treści tego spektaklu byli rodzice, nauczyciele oraz młodzież Gimnazjum. [zdjęcia]

            Nadrzędnym celem tego przedsięwzięcia było propagowanie postawy wolnej od zła, przeciwdziałanie agresji i przemocy oraz budzenie gotowości radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Teksty piosenek i treści wierszy wyrażały idee tolerancji i uwrażliwiały  uczniów i ich rodziców na problemy środowiska lokalnego. Każdy z nas znalazł choć chwilę na refleksje o przemijaniu ludzkiego życia, jego sensem i wartością.   Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie klas I, II i III pod kierunkiem p. Joanny Pudełko i p. Teresy Okapiec.

Tekst: Teresa Okapiec

  Świąteczna integracja

  15 listopada 2014


15 listopada w Publicznym Gimnazjum w Tarnogrodzie odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne. Rodzice, uczniowie i nauczyciele wspólnie wykonywali ozdoby i kartki, które następnie sprzedane zostały na kiermaszu świątecznym zorganizowanym przy okazji wywiadówki. Dochód przeznaczony został na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących dzieci z naszej okolicy, które zostały przekazane w ramach akcji „Samorząd uczniowski świętym Mikołajem”. Zainteresowane mamy, nauczycielki uczennice i młodsze rodzeństwo...czytaj całość

  Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

  13 listopada 2014


 

W Tarnogrodzie 13 listopada br. odbyły się obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Obchody zorganizowało Koło  Diabetyków z Tarnogrodu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą sprawowaną w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie. Mszę odprawił ks. Dziekan Jerzy Tworek oraz proboszcz z Różańca ks. Józef Godzisz...

W dalszej części ze spektaklem wystąpiła młodzież z Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie. Występ młodzież przygotowała pod kierownictwem Magdaleny Koncewicz-Obszańskiej i Magdaleny Futoma.  Młodzież przedstawiła najważniejsze fakty związane z tą chorobą... czytaj całość

  Międzygminne zawody w tenisa stołowego

  07 listopada 2014


 7 listopada 2014r. odbyły się w naszej szkole zawody indywidualne w tenisa stołowego dziewcząt oraz chłopców. Gościliśmy na naszej hali sportowej reprezentacje gimnazjów z Łukowej oraz Obszy.

 W rywalizacji dziewcząt brało udział 10 dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały Patrycja Bucior z klasy I c, Zuzanna Szymanik z klasy II a, oraz Marlena Grabias z klasy II b.

Do zawodów powiatowych zakwalifikowały się dziewczęta w następującej kolejności:

1 miejsce  Marlena Grabias   Gimnazjum Tarnogród

2 miejsce  Poluha Jagoda       Gimnazjum Łukowa

3 miejsce  Grzyb Karolina       Gimnazjum Obsza

4 miejsce  Padiasek Klaudia   Gimnazjum Obsza

5 miejsce Grzywna Izabela     Gimnazjum Obsza

W grupie chłopców rywalizowało 14 zawodników. Naszą szkołę reprezentowali Wojciech Gierula, Łukasz Ziomek, Patryk Jakubasz wszyscy z klasy II a, Daniel Peryga z klasy II b oraz Adrian Czarny z klasy III b. Do zawodów powiatowych zakwalifikowali się: Wojtek Gierula z miejsca pierwszego oraz Adrian Czarny, który zajął miejsce czwarte.

Klasyfikacja końcowa chłopców:

1 miejsce       Wojciech Gierula                Gimnazjum Tarnogród

2 miejsce       Paczwa Kamil                      Gimnazjum Łukowa

3 miejsce       Korba Marcin                       Gimnazjum Łukowa

4 miejsce       Czarny Adrian                     Gimnazjum Tarnogród

5 miejsce       Jeleń Wojciech                     Gimnazjum Obsza

Wszyscy zawodnicy spotkają się na zawodach powiatowych, które odbędą się 13 listopada na hali Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie.

  Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

  06 listopada 2014


Na hali Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie odbyły się  6 listopada szkolne zawody w tenisa stołowego. W zawodach uczestniczyło 16 zawodników pragnących sprawdzić swoje umiejętności sportowe w rywalizacji na forum szkoły. Zawody rozgrywane były według sytemu pucharowego, do dwóch przegranych pojedynków. Mistrzem szkoły został Wojciech Gierula z klasy IIa, wicemistrzem szkoły Daniel Peryga z klasy IIb, trzecie miejsce przypadło Łukaszowi Ziomkowi z klasy II a. Chłopcy będą reprezentować szkołę na zawodach międzygminnych, które odbędą się 7 listopada w naszej szkole.

  "Światełko pamięci dla Łyczakowa"

  październik 2014


W październiku 2014 roku w naszej szkole i wśród mieszkańców harcerki i harcerze z ZHR przeprowadzili zbiórkę zniczy w ramach akcji "Światełko pamięci dla Łyczakowa". Zebrano 563 zniczy, które zostały przewiezione do TVP Rzeszów - głównego patrona akcji. Dzięki tej inicjatywie w dniu Wszystkich Świętych na lwowskich nekropoliach zapłonęły po raz kolejny znicze.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli włączyć się w tę akcję.

Joanna Pudełko  

  Wicemistrzostwo Powiatu Biłgorajskiego w Badmintonie Chłopców

 31 października 2014


Mistrzostwa szkół gimnazjalnych dziewcząt oraz chłopców  w badmintonie odbyły się 31 października w Biłgoraju.  Naszą szkołę reprezentowali Wojtek Gierula, Łukasz Ziomek oraz Norbert Karpik. W finałach biłgorajskich rywalizowało pięć drużyn gimnazjalnych: Dąbrowica, Biłgoraj, Frampol, Aleksandrów oraz Tarnogród. Nasi zawodnicy ulegli jedynie w grze finałowej bardzo dobrej drużynie z Aleksandrowa, która w roku wcześniejszym dotarła do szczebla wojewódzkiego. Pierwszy skład naszej  reprezentacji to uczniowie klas drugich, więc można mieć nadzieję na mistrzostwo powiatu w następnym roku. Trzymamy kciuki!

Krzysztof Tarnowski

 

  Dziewczęta naszej szkoły Mistrzem Powiatu Biłgorajskiego w Badmintona

 31 października 2014


W dniu 31 października 2014r. drużyna dziewcząt z naszej szkoły w składzie:

Marlena Grabias, kl. IIb, Agnieszka Pszczoła, kl. IIb, Patrycja Bucior, kl. Ic

wzięła udział w Powiatowej Gimnazjadzie w Badmintona.

Zawody odbyły się w Zespole Szkół nr.3 w Biłgoraju. W wyniku losowania nasze badmintonowe liderki pierwsze mecze zagrały z drużyną dziewcząt z Gimnazjum w Aleksandrowie i Dąbrowicy.

Oba mecze wygrały, nie dając rywalkom do wygrania ani jednej gry.

W grze finałowej spotkały się z najlepiej grającymi dziewczętami z drugiej grupy  - z dziewczętami z Gimnazjum we Frampolu. Po bardzo emocjonującej walce przy wyniku 3:1 w grach, nasze dziewczęta zwyciężyły.

Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów w Gimnazjadzie Rejonowej w badmintonie dziewcząt, która to odbędzie się 12 listopada w Bystrzycy Starej.

przygotowała: Małgorzata Zając

  Mistrzostwa szkoły chłopców w badmintona - turniej indywidualny

 28 października 2014


W dniu 28 października 2014r. na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, odbył się turniej indywidualny chłopców w badmintona.

 Do udziału zgłosiło się 21 zawodników. Największa grupa chętnych – 6 zawodników reprezentowała  klasy III b. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym, do dwóch przegranych. Zwycięzcą zawodów okazał się Wojtek Gierula z klasy IIa. Wicemistrzem szkoły został Łukasz Ziomek również z klasy IIa. Trzecie miejsce zajął po zaciętym pojedynku Norbert Karpik z klasy III A. Cała  trójka będzie reprezentowała szkołę na zawodach powiatowych, które odbędą się 31 października w Biłgoraju.

Należy docenić bardzo dobre występy, na turnieju szkolnym, uczniów klas pierwszych. Najlepiej wśród pierwszoklasistów zaprezentował się Maciej Cieliczka z klasy I a.

Krzysztof Tarnowski

  Mistrzostwa Szkoły w Badmintona Dziewcząt

 25 października 2014


W sobotę 25 października 2014r. w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie odbył się turniej indywidualny  w  badmintona dziewcząt.

W turnieju wzięły udział najlepiej grające w badmintona dziewczęta z poszczególnych klas:

1.      Marlena Grabias, kl. IIb

2.      Agnieszka Pszczoła, kl. IIb

3.      Patrycja Bucior. kl. Ic

4.      Martyna Patro, kl. IIIa

5.      Aleksandra Dołomisiewicz, kl. IIIa

6.      Natalia Gałka, kl. IIIb

7.      Klaudia Kaczor, kl. IIIb

8.      Anna Krupczak, kl. IIIc

9.      Natalia Mysyszyn, kl. IIIc

10.  Katarzyna Wolanin, kl.Ib

Dziewczęta grały systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach.

Po meczach finałowych, które odbyły się w poniedziałek 27.10.2014r. finalistkami turnieju zostały:

I miejsce – Marlena Grabias, kl. IIb

II miejsce – Agnieszka Pszczoła, kl. IIb

III miejsce – Patrycja Bucior, kl. Ic

Dziewczęta będą reprezentować naszą szkołę w Gimnazjadzie Powiatowej.

Życzymy dalszych sukcesów!

przygotowała: Małgorzata Zając

  Nasi uczniowie czytają przedszkolakom!

 22 października 2014


W naszym gimnazjum po raz kolejny ruszy projekt CEO, którego celem jest propagowanie czytania wśród najmłodszych. Koordynatorem projektu jest pani Magdalena Futoma, zaś uczniowie, którzy go realizują to: Natalia Kuc, Kornelia Wojtków, Aneta Buńko, Patrycja Myszkowiak, Adam Bil, Damian Karpik, Kamil Sikora. Tego roku cykliczne spotkania dla najmłodszych, czyli przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola w Tarnogrodzie, odbywać się będą co środę o godzinie 14:00. Uczniowie czytają dla dwóch grup  cztero i pięciolatków bajki, które uczą czym jest przyjaźń, koleżeństwo, tolerancja, dobro, poczucie własnej wartości i jak można przezwyciężać własne lęki i słabości... czytaj całość
 

  Konkurs "Zło dobrem zwyciężaj" - ks. Jerzy Popiełuszko - sługa prawdy i wolności - wręczenie nagród w Lublinie

 16 października 2014


16 października br. w  siedzibie Zarządu Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność” w Lublinie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu „ Zło dobrem zwyciężaj” – ks. Jerzy Popiełuszko – sługa prawdy i wolności.  

            5 uczniów (dziś już absolwentów) Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie, otrzymało nagrody i wyróżnienia za konkursowe prace literackie,  napisane pod kierunkiem nauczycielki historii Pani mgr Wandy Fusiarz. Byli to następujący uczniowie ... czytaj całość
 

  Dzień Edukacji Narodowej

10 października 2014


 Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy w naszej szkole pod hasłem:

"Być wiernym, temu w co się wierzy. Być dumnym, z tego co się wie.”

Na początku głos zabrał Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie – pan Janusz Skubisz, który wspomniał o historii Komisji Edukacji Narodowej. Pan Dyrektor  mówił o trudnej, ale  jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za współpracę, zaangażowanie, wsparcie, życzył dalszych sukcesów. Dyrektor Szkoły przy tej okazji wręczył Nagrody Dyrektora następującym nauczycielom: pani  Małgorzacie Cich, pani Bożenie Hadacz, pani Bożenie Skubis, pani Bożenie Misztal, pani Teresie Okapiec, pani Wiolettcie Książek, pani Monice Komosie. Na naszej akademii gościł również Burmistrz Tarmogrodu – pan Eugeniusz  Stróż, z rąk którego pani Jolanta Grelak otrzymała  Nagrodę Burmistrza za osiągnięcia w dziedzinie dydaktyczno – wychowawczej. zdjęcia

Akademię szkolną przygotowała klasa I c przy współpracy z klasą III a. Młodzież recytowała wiersze, śpiewała piosenki. Jedne i drugie miały być wyrazem wdzięczności za trud, poświęcenie, edukację. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Za oprawę muzyczno -artystyczną odpowiadali pan Andrzej Kusiak i pani Magdalena Futoma , zaś  pani Okapiec Teresa – wychowawczyni klasy I c czuwała nad właściwym przebiegiem akademii.

Tekst: Okapiec Teresa

  Rajd rowerowy szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej

 29 września 2014W tym roku nasz jesienny rajd rowerowy miał na celu, oprócz walorów turystyczno – krajoznawczych, odwiedzenie miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami historycznymi. Przejechana trasa liczyła około 50 km i prowadziła przez: Bramę Korchowską w Tarnogrodzie,  gdzie we wrześniu 1939 roku sowieci zatrzymali i rozbroili Oddział Zapasowy 14 D.P. Armii Poznań, Szarajówkę, gdzie znajduje się zbiorowa mogiła jej mieszkańców zamordowanych podczas pacyfikacji w maju 1943 roku, Podsośninę, gdzie zlokalizowano pomnik upamiętniający  żołnierzy poległych w kampanii wrześniowej, Osuchy, gdzie znajduje się cmentarz partyzantów poległych podczas bitwy w czerwcu 1944 roku, Łukowę, gdzie na cmentarzu parafialnym są groby żołnierzy września 1939 oraz Różaniec, wieś spacyfikowaną w marcu 1943 roku. zdjęcia
 

  Wicemistrzostwo Powiatu Biłgorajskiego w sztafetowych biegach przełajowych chłopców

24 września 2014


24 września 2014r. nad zbiornikiem wodnym w Biszczy odbyły się zawody w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

 Reprezentacja chłopców naszego gimnazjum prowadzona przez Pana Krzysztofa Tarnowskiego wystąpiła w składzie mocno odnowionym w stosunku do roku poprzedniego ... czytaj całość
    

Pokazy z chemii i zfizyki na UMCS w Lublinie

 22 września 2014


Grupa 49 uczniów z klas: IA, IC, IIA, IIB, IIIA, IIIB, IIIC uczestniczyła w pokazach z chemii na Wydziale Chemii UMCS i w pokazach z fizyki w Instytucie Fizyki UMCS.

Doświadczeniami z chemii najbardziej  zainteresowani byli uczniowie klas pierwszych. Najwięcej emocji dostarczyły pokazy z ciekłym azotem. Jakub Gałka z IC w jednym z doświadczeń wytrącił srebro, z czego był bardzo dumny...  czytaj całość

    

Zielona lekcja w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym w Zwierzyńcu  

 16 września 2014W ramach realizacji projektu z zakresu edukacji ekologicznej  uczniowie klas II wyjechali na jednodniową wycieczkę do Zwierzyńca. Celem naszej wyprawy było przybliżenie uczniom wiedzy o funkcjonowaniu i ochronie przyrody Parku oraz historii regionu. Uczniowie zwiedzili prezentowaną w Ośrodku Edukacyjno – Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego wystawę „W krainie jodły, buka i tarpana”... czytaj całość
    

  Wyjazd integracyjny klas pierwszych

 wrzesień 2014


    Po wakacyjnej labie, nadszedł czas powrotu do szkoły. Niektórzy uczniowie nie mogli się wprost doczekać spotkania z koleżankami i kolegami, pierwszoklasiści mieli w związku z tym pewne opory. Dlatego też, w porozumieniu z wychowawcami klas pierwszych i rodzicami, we wrześniu postanowiliśmy zorganizować Dzień Integracji Klas I. Przedsięwzięcie to miało na celu bliższe poznanie i polubienie się uczniów z równoległych klas .Miejscem naszego spotkania była Wólka Biska, gdzie bardzo miło spędziliśmy dzień. W ramach naszego programu odbyły się ...czytaj całość

  Początek roku szkolnego 2014/2015

 01 września 2014


    01.09.2014 roku  o godzinie 9.00 został zainaugurowany w naszym gimnazjum nowy rok szkolny. Uroczystość poprzedziła Msza Święta odprawiona w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie. Dyrektor Szkoły Pan Janusz Skubisz oraz Burmistrz Tarnogrodu Pan Eugeniusz Stróż przywitali nas w nowym budynku szkoły przy ulicy Kościelnej 12...  czytaj całość

OFICJALNA STRONA PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W TARNOGRODZIE