Publiczne  Gimnazjum  w  Tarnogrodzie

Napisz do nas:

gm-tarnogrod@neostrada.pl

ul. Kościelna 12,    23 - 420 Tarnogród,    tel. (084) 689 71 59

STRONA GłÓWNA

gim_tarnogrod@pgwt.lbl.pl

SZKOŁA

Aktualności

Historia Szkoły

Misja Szkoły

Samorząd

ZHR

Klasopracownie

ORGANY SZKOŁY

Dyrekcja

Kadra

Rada Rodziców

SUKCESY

Szkoła w środowisku

Konkursy

Osiągnięcia sportowe

INFORMACJE

Plan lekcji

 Konsultacje

Dla nauczycieli

Dla uczniów

PUBLIKACJE

Uczniowie

PROGRAMY UNIJNEAKADEMIA AKTYWNYCH AMBASADORÓW


    Przydatne strony:

OKE Kraków

WODN Zamość

WODN Lublin

AKTUALNOŚCI  SZKOLNE 2014/2015


Misterium Męki Pańskiej pt. "WYROK"

  29 marca 2015


W atmosferę Świąt Wielkiej Nocy wprowadzili nas uczniowie Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie, którzy 22 i 29 marca 2015r. wystawili na scenie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury Misterium Męki Pańskiej pt. „Wyrok”.

W siedmiu scenach pokazali ostatnie godziny życia Jezusa oraz tryumf Jego Zmartwychwstania. W roli głównej wystąpił ksiądz Grzegorz Szlązak, a całość przygotowała Siostra Jadwiga Anna Tabor przy współpracy z Panią Jolantą Grelak i Panem Andrzejem Kusiakiem. W przedsięwzięciu wzięło udział 60 uczniów, którzy wcielili się w role Apostołów, żołnierzy, ludzi z tłumu żyjących ponad dwa tysiące lat temu.

Pełną wzruszenia jest scena, gdy Jezus stanął przed Piłatem oskarżany przez tłum i dostojników żydowskich, a ostatecznie rzymscy żołnierze powiedli Go na Golgotę.

Maryja, Weronika i płaczące Niewiasty wyszły na drogę krzyżową naprzeciw Skazańca dźwigającego krzyż. Nadto Szymon Cyrenejczyk, wprawdzie przymuszony, ale wspierał w dźwiganiu krzyża nieznanego mu Jezusa z Nazaretu. [zdjęcia]

Kulminacyjnym momentem jest scena, gdzie Zmartwychwstały Jezus, pełen potęgi i blasku, w otoczeniu Aniołów ukazuje się jako Zwycięzca zła i śmierci oraz pełen dostojeństwa ogłasza „Pokój Wam, Odwagi, nie bójcie się, Ja Jestem.”

Dzieląc się radością płynącą z tajemnicy Zmartwychwstania Jezusa składamy serdeczne życzenia Wielkanocne. Życzymy by Chrystus, Baranek Paschalny był źródłem radości i pokoju, niech opromienia nasze życie blaskiem swej prawdy i nam błogosławi.

/s. Jadwiga Anna Tabor i pani Jolanta Grelak/
 


"Poczytaj mi przyjacielu"

   W naszym gimnazjum po raz kolejny ruszy projekt CEO, którego celem jest propagowanie czytania wśród najmłodszych. Koordynatorem projektu jest pani Magdalena Futoma, zaś uczniowie którzy go realizują to: Natalia, Kornelia, Aneta, Zuzia, Marta, Adam, Damian, Kamil. Tego roku cykliczne spotkania dla najmłodszych, czyli przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola w Tarnogrodzie, odbywają się co środę o godzinie 14:00. Uczniowie czytają dla dwóch grup  cztero i pięciolatków bajki, które uczą czym jest przyjaźń, koleżeństwo, tolerancja, dobro, poczucie własnej wartości i jak można przezwyciężać własne lęki i słabości.

Pierwsze spotkanie z maluchami odbyło się październiku i przebiegało w następujący sposób: na początku przywitanie i wzajemna prezentacja, potem wygodne usadowienie się i zasłuchanie w czytanej bajce. Ta akurat była o Kotku Cyrylu, który z jakiegoś powodu nie chciał iść do szkoły... czytaj całość

Wielkanocne pisanki

  04-05 marca 2015Już po raz jedenasty uczniowie naszej szkoły,  wzięli udział w Regionalnych Warsztatach Zdobienia Pisanek, odbywających się w TDK w Tarnogrodzie w dniach 4 – 5 marca. Tego roku duża grupa gimnazjalistów wykonywała pisanki metodą batikową, zaś niewtajemniczeni - pisanie woskiem.  Uczyła ich pani Katarzyna Zygmunt, która pisanki tą metodą wykonuje już blisko 30 lat. Inna grupa młodzieży wykonywała pisanki metodą akrylową, czyli malowanie wydmuszek farbami akrylowymi. Te warsztaty prowadziła pani Danuta Płoucha.  Część uczniów nauczyła się robić kwiaty z krepiny pod kierunkiem pani Doroty Pokarowskiej. Młodzież miała okazję nauczyć się jakimi metodami dawniej wykonywano pisanki. Uczniom pisanki i kwiaty wyszły świetne mimo tego, że metody ich wykonania były niełatwe. [zdjęcia]

Magdalena Futoma

Eliminacje międzygminne dziewcząt i chłopców w piłce siatkowej

  26 lutego 2015W dniu 26 lutego 2015r. na hali Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie odbyły się eliminacje do mistrzostw powiatu w piłce siatkowej.

Nasza szkoła gościła drużyny dziewcząt oraz chłopców z Gimnazjum z Obszy. Gimnazjum z Łukowej nie zgłosiło się do rozgrywek.

Pierwszy mecz zagrały dziewczęta pewnie wygrywając wynikiem 2-0... czytaj całość


Niezapomniane wrażenia naszych gimnazjalistów z meczu Resovia Rzeszów - Skra Bełchatów

  21 lutego 2015


W dniu 21 lutego 2015r. po raz kolejny grupa uczniów, nauczycieli oraz pasjonatów piłki siatkowej, mogła kibicować drużynie  Resovii Rzeszów w zmaganiach rundy zasadniczej Plus Ligi.

Przeciwnikiem naszej zaprzyjaźnionej drużyny był aktualny Mistrz Polski Skra Bełchatów. Jednym słowem spotkały się dwie najlepsze polskie drużyny piłki siatkowej, w składzie których jest przecież wielu zawodników reprezentacji Polski – Aktualnych Mistrzów Świata z Mariuszem Wlazłym na czele.

Poziom spotkania oraz emocje na boisku stały na bardzo wysokim poziomie. Lepsi okazali się gospodarze spotkania – Resovia Rzeszów, która wygrała spotkanie wynikiem 3:1. Wisienką na torcie był set drugi pojedynku, który zakończył się wynikiem 37 do 35 dla Resovii.

Sport ciągle nam pokazuje, iż nie ma rzeczy niemożliwych, a walka do końca oraz wielkie zaangażowanie często prowadzą do zwycięstwa. Walory sportowe oraz wychowawcze oglądania tego typu emocji sportowych są więc bezcenne!

Krzysztof Tarnowski


I OtwartyTurniej Tenisa Stołowego o Puchar  Burmistrza Tarnofrodu

  14 lutego 2015W dniu 14 lutego 2015r. na hali Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie odbył się po raz pierwszy turniej tenisa stołowego, bez podziału na kategorie wiekowe. Hasłem przewodnim było- Sport Łączy Pokolenia.

Honorowy patronat nad turniejem objął Burmistrz Tarnogrodu pan Eugeniusz Stróż, który ufundował również puchary oraz dyplomy.

Głównym celem organizacji turnieju była popularyzacja w środowisku tarnogrodzkim tenisa stołowego, rozwijanie zainteresowań sportowych oraz ciekawy sposób na zagospodarowanie czasu wolnego w czasie ferii. Turniej poprzedzony był otwartymi zajęciami w czasie dwutygodniowych ferii, które cieszyły się dużą popularnością wśród młodzieży z naszego miasta...  czytaj całość

 
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum Adamówki

  04 lutego 2015 W trakcie ferii zimowych nasi uczniowie mieli okazję rywalizować w turnieju piłki nożnej w Gimnazjum w Adamówce.  Turniej odbył się w dniu 4 lutego 2015r. W skład naszej reprezentacji wchodzili: Kamil Kaproń, Damian Wolanin, Gierula Wojciech, Ziomek Łukasz, Damian Karpik, Łukasz Kotlarz, Dawid Kocioł i Grzegorz Uchman. 

W wyniku rywalizacji nasi zawodnicy zajęli IV miejsce, niestety po fatalnym błędzie sędziego w meczu o trzecie miejsce. W turnieju uczestniczyły dwie drużyny z Adamówki, Gimnazjum Tryńcza, Gorzyce oraz Sieniawa. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Sieniawy. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kamil Kaproń z naszego Gimnazjum. Mimo małego niesmaku po ostatnim meczu, nasi zawodnicy wracali w dobrych nastrojach. Drużyna borykając się z problemami kadrowymi z powodu wjazdów zawodników na ferie, walczyła dzielnie i z zaangażowaniem z mocnymi drużynami z województwa podkarpackiego.  [zdjęcie]

Krzysztof Tarnowski

  Występ "Pasjonatów" na 40 Międzywojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Zespołów Teatralnych

  30 stycznia 2015


           30 stycznia 2015 roku o godz. 21 na deskach sceny Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury zespół „Pasjonaci” z Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie wystawił jasełka pt. „Wesołą nowinę bracia słuchajcie” w reżyserii s. Jadwigi  Anny Tabor i pani Wandy Fusiarz.

            Bogata w rekwizyty sceneria i pomysłowe stroje uatrakcyjniły nasz spektakl, w którym wystąpiło 47 uczniów. Mama jednej z uczennic, pani Urszula Szymanik,  uszyła stroje, w które ubrała 25 aniołów. Wystąpiliśmy w okresie kolędowania, więc  już po bisach - na prośbę osoby z widowni -  widzowie i my na scenie zaśpiewaliśmy „Dzisiaj w Betlejem”- bo Tarnogród, to takie nasze Betlejem, jak powiedział pan Andrzej Kusiak, który przygotował oprawę muzyczną naszych jasełek... czytaj całość

  II Regionalny Przegląd Jasełek

  21 stycznia 2015

W auli Katolickiego Liceum Ogólnokształcącgo im. Papieża Jana Pawła II, dnia 21 stycznia 2015 r.  odbył się II Regionalny Przegląd Jasełek pod hasłem "Pokłońmy się Dzieciątku".

Swoje jasełkowe spektakle zaprezentowała młodzież z pięciu gimnazjów, tj. uczniowie Gimnazjum w Tarnogrodzie, Gimnazjum w Dąbrowicy, Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczebrzeszynie, Miejskiego Zespołu Szkół w Biłgoraju i Gimnazjum Powiatowego w Biłgoraju. [zdjęcia]

Czteroosobowe jury, w składzie, Dorota Mach - dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu, Celina Skromak - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju oraz nauczyciele Jan Lisiecki i Ewa Byra po obejrzeniu jasełkowych spektakli zdecydowało o przyznaniu II miejsca artystom z   Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie przygotowanych przez s.Jadwigę Annę Tabor, panią Wandę Fusiarz oraz pana Andrzeja Kusiaka. W tym miejscu należy zaznaczyć, że nasi aktorzy wystąpili w bogatych strojach, a swoimi umiejętnościami służyła nam pani Szymanik Urszula (mama jednej z naszych uczennic) szyjąc jednakowe stroje dla aniołów.

Przyznano także nagrody indywidualne dla najlepszej aktorki i najlepszego aktora. Jury tym  tytułem wyróżniło naszego ucznia: Kamila Wróbla z kl. IIIc  Poza pamiątkowymi statuetkami i dyplomami każda z grup aktorskich otrzymała  słodycze.

/s. Jadwiga Anna Tabor/

  Udany sparing naszej reprezentacji w piłce siatkowej chłopców

  14 stycznia 2015


Reprezentacja naszej szkoły rozegrała 14 stycznia 2015r. pierwszy mecz sparingowy z drużyną gimnazjum z Lipin Dolnych. Mecz zakończył się wygraną naszego zespołu wynikiem 3:2. W składzie naszej drużyny znaleźli się: Kamil Kaproń, Wojciech Gierula, Komanowski Bartosz, Norbert Karpik, Chamot Grzegorz, Damian Wolanin, Łukasz Goch, Damian Karpik, Wojciech Odrzywolski oraz Adrian Czarny. Wynik spotkania można uznać za udany, natomiast niektóre elementy gry , między innymi atak, pozostawiają wiele do życzenia. Na zawodników czeka więc jeszcze długa praca by w pełni być zadowolonym z gry naszej drużyny. Należy przypomnieć iż nasi chłopcy są mistrzami powiatu biłgorajskiego oraz wicemistrzami rejonu lubelskiego z roku wcześniejszego. Skład  zespołu w stosunku do roku poprzedniego uległ zupełnej zmianie. Większość zawodników tworzących reprezentację z roku 2014 ukończyła gimnazjum. Zupełnie odmieniona drużyna będzie więc próbowała kontynuować tradycję oraz bronić tytułu mistrza powiatu biłgorajskiego w piłce siatkowej.

Tarnowski Krzysztof

  Udział w ORSZAKU TRZECH KRÓLI w Biłgoraju

  06 stycznia 2015


    Dzień Objawienia Pańskiego potocznie nazywany jest w  Polsce świętem Trzech Króli i stanowi ważne miejsce w kalendarzu liturgicznym Kościoła.  To jedno z pierwszych świąt, które ustanowił  Kościół (III wiek w Kościele Wschodnim i IV wiek w Kościele Zachodnim). Święto to zamyka cykl obchodów Bożego Narodzenia. W tym dniu wierzący w Chrystusa wspominają Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy wyruszyli do Betlejem,  by odkryć w ubogiej, niepozornej stajence najprawdziwszego Boga, by pokłonić się Królowi królów, a poprzez ten akt objawić Go całemu światu.

    W Kościele katolickim  zawsze uroczystość Objawienia Pańskiego była szczególną okazją do zwrócenia uwagi na potrzebę głoszenia Ewangelii. Stworzenie możliwości – zwłaszcza świeckim katolikom - twórczego zaangażowania się w ewangelizację, przeżycia wspólnoty, manifestowania wiary w przestrzeni publicznej, szukania sensownej rozrywki – to przyczyna organizowania Orszaku Trzech Króli w wielu krajach świata.

    W mieście Biłgoraj 6 stycznia 2015 roku z inicjatywy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II po raz pierwszy zorganizowano Orszak Trzech Króli, który w codzienności życia szukał Nowonarodzonego Jezusa.  We wspólnym przemarszu uczestniczyło kilkuset mieszkańców miasta, którzy po Mszy świętej o godz. 12.00 wyruszyli  ulicami  miasta Biłgoraj i przeszli od parafii św. Marii Magdaleny na plac przy Biłgorajskim  Centrum Kultury.

    Dzięki wsparciu dyrektora  Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie, pana Janusza Skubisza, w tych uroczystościach wzięła udział również nasza młodzież. Po przemarszu orszaku zgromadzeni wierni mogli obejrzeć jasełka pt. „Wesołą nowinę bracia słuchajcie" w wykonaniu uczniów naszego gimnazjum, przygotowane pod kierunkiem s. Jadwigi Anny Tabor i pani Wandy Fusiarz. Oprawę muzyczną opracował pan Andrzej Kusiak, a w sprawowaniu opieki nad młodzieżą służyli pomocą pan Piotr Koziara i mama jednej z uczennic - pani Urszula Szymanik. Jasełka wystawione zostały w  stajence, która usytuowana była przy Biłgorajskim Centrum Kultury.

 

                                                                    s. Jadwiga Anna Tabor

  Wyjazd na mecz RESOVIA RZESZÓW - ZAKSA KĘDZIERZYN KOŹLE

  04 stycznia 2015    

4 stycznia 2015r. grupa 20 osób składająca się z uczniów , nauczycieli oraz członków rodzin wyjechała do Rzeszowa na mecz piłki siatkowej pomiędzy drużynami Resovii Rzeszów a Zaksą Kędzierzyn Koźle. Mecz zakończył się zdecydowaną wygraną gospodarzy wynikiem 3:0.

W trakcie meczu mogliśmy podziwiać umiejętności siatkarskie stojące na najwyższym poziomie. Resovia Rzeszów oraz Zaksa Kędzierzyn Koźle należą do ścisłej czołówki polskiej ligi piłki siatkowej. Na boisku widzieliśmy w akcji zawodników reprezentacji Polski - aktualnych Mistrzów Świata oraz Niemiec.

Niesamowita atmosfera panująca na hali oraz sportowy i kulturalny doping gospodarzy to elementy, które pozostaną w pamięci na zawsze. 

Na pewno będziemy kontynuować tego typu wyjazdy, które oprócz aspektu sportowego posiadają walory wychowawcze i prozdrowotne.

Krzysztof Tarnowski

  "Wesołą nowinę bracia słuchajcie" na scenie TOK

  04 stycznia 2015    

 Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas strojenia choinki, śpiewania kolęd, ale to także czas na inscenizacje jasełek bożonarodzeniowych. Radość tworzenia scenariusza wzmocniona została radością pracy na scenie. To niezapomniane chwile, za które wdzięczni jesteśmy naszym młodym artystom - aktorom.

Tak więc 04.01. 2015 uczniowie Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie przedstawili jasełka pt. „Wesołą nowinę bracia słuchajcie” na scenie TOK. Młodzież odegrała sceny z Betlejemskiego Żłóbka pod opieką: s. Jadwigi Anny Tabor oraz pani Wandy Fusiarz . Oprawę muzyczną przygotował  pan Andrzej Kusiak... czytaj całość

  "Wesołą nowinę bracia słuchajcie"

  19 grudnia 2014    19 grudnia 2014 w naszym gimnazjum uczniowie przedstawili Jasełka pt. „Wesołą nowinę bracia słuchajcie”. Sceny z Betlejemskiego Żłóbka odegrała młodzież pod opieką: s. Jadwigi Anny Tabor oraz pani Wandy Fusiarz . Oprawę muzyczną przygotował - pan Andrzej Kusiak. Nad dekoracją czuwała pani Magdalena Futoma.

Radość panuje na Ziemi i Niebie oraz w ludzkim sercu, gdy świętujemy Tajemnicę Betlejemskiego Żłóbka także poprzez inscenizację Jasełek...czytaj całość

  33. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

  13 grudnia 2014


Uroczyste obchody wprowadzenia stanu wojennego w Polsce odbyły się w Tarnogrodzie 14 grudnia 2014r. W kościele parafialnym Msza Święta została odprawiona przez ks. Jerzego Tworka.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych  z posłanką Genowefą Tokarską, starostą Marianem Tokarskim i burmistrzem Eugeniuszem Stróżem na czele, przedstawiciele związku zawodowego NSZZ  „Solidarność”, górnicy z kopalni Lubelski Węgiel „Bogdanka” i KWK „Wujek” oraz rodzina górnika Józefa Krzysztofa Gizy, który zginął podczas pacyfikacji kopalni 16 grudnia 1981r. Obecni byli też senatorowie, radni sejmiku wojewódzkiego, powiatu, wójtowie i burmistrzowie sąsiednich gmin... czytaj całość

  Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZS w Księżpolu

  12 grudnia 2014

W dniu 12 grudnia 2014r. odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

 o Puchar Dyrektora ZS w Księżpolu.

W turnieju uczestniczyły reprezentacje dziewcząt z :

1.      Publicznego Gimnazjum w Księżpolu

2.      Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie

3.      Publicznego Gimnazjum w Szyszkowie

Tabela spotkań:

Publiczne Gimnazjum w Księżpolu : Publiczne Gimnazjum w Tarnogrodzie   (0:2)

Publiczne Gimnazjum w Tarnogrodzie : Publicznego Gimnazjum w Szyszkowie   (2:0)

Publicznego Gimnazjum w Szyszkowie : Publiczne Gimnazjum w Księżpolu   (0:2)

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce  Publiczne Gimnazjum w Tarnogrodzie

II miejsce – Publiczne Gimnazjum w Księżpolu

III miejsce -  Publiczne Gimnazjum w Szyszkowie

Nasze reprezentantki od samego początku prowadziły w obu spotkaniach, co uplasowało je w turnieju na pierwszym miejscu.  

Turniej był bardzo dobrze przygotowany przez organizatorów. Dziewczęta wróciły do szkoły z pucharem za I miejsce oraz każda ze złotym medalem. Nie zabrakło również ciepłego posiłku dla wszystkich uczestników turnieju.

Skład drużyny dziewcząt piłki siatkowej z naszej szkoły:

1.      Martyna Patro, kl. IIIa

2.      Anna Krupczak, kl. IIIc

3.      Agnieszka Pszczoła, kl. IIb

4.      Weronika Kowalczyk, kl. IIb

5.      Marlena Grabias, kl. IIb

6.      Aleksandra Dołomisiewicz, kl. IIIa

7.      Jagoda Osuch, kl. IIIa

8.      Natalia Koszarna, kl. IIb

9.      Natalia Buńko, kl. IIa

10.  Martyna Grasza, kl. IIIc

Dodatkową atrakcją turnieju był integracyjny mecz piłki siatkowej - uczennice kontra nauczyciele. Zespół uczennic składał się reprezentacji każdej ze szkół (po dwie dziewczynki z każdego zespołu). Zespół nauczycieli składał się z czterech nauczycieli, którzy przygotowywali dziewczęta. Takie siatkarskie spotkanie dostarczyło wszystkim dodatkowych niezapomnianych emocji. Mecz pomimo wielkich starań dziewcząt wygrali nauczyciele.

W tym roku szkolnym to już kolejny udział naszych siatkarek takim turnieju.  W dniu 25 listopada 2014r. nasze siatkarki brały udział w Andrzejkowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Potok Górny, z którego wróciły również z pamiątkowym pucharem. 

przygotowała: Małgorzata Zając

  "Wznieś serce nad zło" - montaż słowno-muzyczny

  25 listopada 2014W dniu 25.11.2014 r. w Publicznym Gimnazjum w Tarnogrodzie odbył się  montaż słowno – muzyczny nt. agresji - „WZNIEŚ SERCE NAD ZŁO”. Odbiorcami treści tego spektaklu byli rodzice, nauczyciele oraz młodzież Gimnazjum. [zdjęcia]

            Nadrzędnym celem tego przedsięwzięcia było propagowanie postawy wolnej od zła, przeciwdziałanie agresji i przemocy oraz budzenie gotowości radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Teksty piosenek i treści wierszy wyrażały idee tolerancji i uwrażliwiały  uczniów i ich rodziców na problemy środowiska lokalnego. Każdy z nas znalazł choć chwilę na refleksje o przemijaniu ludzkiego życia, jego sensem i wartością.   Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie klas I, II i III pod kierunkiem p. Joanny Pudełko i p. Teresy Okapiec.

Tekst: Teresa Okapiec

  Zawody wojewódzkie w badmintona drużynowego dziewcząt

  20 listopada 2014


W dniu 20 listopada zawodniczki z naszego gimnazjum Marlena Grabias oraz Agnieszka Pszczoła wzięły udział w zawodach wojewódzkich w badmintona drużynowego. Sam fakt uczestnictwa był dla dziewcząt oraz naszego gimnazjum dużym sukcesem. Dziewczęta po raz pierwszy brały udział w zawodach tej rangi na poziomie rywalizacji gimnazjalnej. Nasze zawodniczki w drodze do finałów wojewódzkich zdobyły wcześniej mistrzostwo powiatu biłgorajskiego oraz wicemistrzostwo rejonu lubelskiego. W wyniku losowania w pierwszym meczu trafiły pechowo na mistrzynie oraz zwyciężczynie zawodów reprezentacje Gimnazjum nr 4 w Zamościu. W kolejnych meczach nawiązały równorzędną walkę ostatecznie klasyfikując się na VII miejscu w województwie lubelskim.

Małgorzata Zając

  Rejonowa Gimnazjada w tenisie stołowym indywidualnym

  19 listopada 2014


19 listopada 2014r. odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym indywidualnym. Naszą szkołę reprezentował Wojtek Gierula - mistrz powiatu. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Wojtek ostatecznie zajął IV miejsce, awansując do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 25 listopada w Zamościu. Trzymamy kciuki.

  Świąteczna integracja

  15 listopada 2014


15 listopada w Publicznym Gimnazjum w Tarnogrodzie odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne. Rodzice, uczniowie i nauczyciele wspólnie wykonywali ozdoby i kartki, które następnie sprzedane zostały na kiermaszu świątecznym zorganizowanym przy okazji wywiadówki. Dochód przeznaczony został na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących dzieci z naszej okolicy, które zostały przekazane w ramach akcji „Samorząd uczniowski świętym Mikołajem”. Zainteresowane mamy, nauczycielki uczennice i młodsze rodzeństwo...czytaj całość

  Święto Niepodległości

  13 listopada 2014


W listopadzie tradycyjnie obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy II c Publicznego Gimnazjum i IV Technikum Ekonomicznego wspólnie przygotowali montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem p. Grażyny Chamot. Młodzież słowami wierszy i piosenek „opowiedziała” o trudnej i długiej drodze Polaków do wolności, przywołała wydarzenia związane z powstaniami narodowymi, pierwszą i drugą wojną światową. Akademia odbyła się 13 XI 2014 roku, a jej mottem stały się słowa z wiersza Ryszarda Kiersnowskiego Testament poległych:

Niechaj tylko to jedno pamiętają o nas,

Żeśmy padli za wolność, aby była prawem.

Uroczystość uświetniły pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru pod kierunkiem p. Andrzeja Kusiaka. Nad przygotowaniem dekoracji czuwała p. Magdalena Futoma.    [zdjęcia]

  Powiatowa Gimnazjada - tenis stołowy indywidualny

  13 listopada 2014


 Publiczne Gimnazjum w Tarnogrodzie było gospodarzem zawodów powiatowych  tenisa stołowego dziewcząt oraz chłopców. Turniej odbył się 13 listopada 2014r. 

Wśród chłopców najlepszy okazał się uczeń naszej szkoły Wojtek Gierula, pewnie zdobywając pierwsze miejsce oraz tytuł indywidualnego mistrza powiatu w tenisie stołowym.  Najlepsza piątka wśród dziewcząt oraz chłopców  awansowała do turnieju rejonowego który odbędzie się w Dzwoli 19 listopada 2014r...  czytaj całość

  Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

  13 listopada 2014


 

W Tarnogrodzie 13 listopada br. odbyły się obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Obchody zorganizowało Koło  Diabetyków z Tarnogrodu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą sprawowaną w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie. Mszę odprawił ks. Dziekan Jerzy Tworek oraz proboszcz z Różańca ks. Józef Godzisz...

W dalszej części ze spektaklem wystąpiła młodzież z Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie. Występ młodzież przygotowała pod kierownictwem Magdaleny Koncewicz-Obszańskiej i Magdaleny Futoma.  Młodzież przedstawiła najważniejsze fakty związane z tą chorobą... czytaj całość